Logo

O nas

Kim dokładnie są Żydzi dla Jezusa?

 
Ściśle mówiąc „Żydzi dla Jezusa” to organizacja zrzeszająca około 200 osób zaangażowanych w proklamowanie społecznościom żydowskim przesłania, że Jezus (po hebrajsku Y’shua) jest Mesjaszem Izraela. Mamy jedną najważniejszą pasję: aby nasz naród – oraz wszystkie inne narody – poznali, że Mesjasz, który był nam obiecany przez Mojżesza i Proroków, przyszedł! Jego imię brzmi Y’shua, umarł on płacąc za nasze grzechy, i powstał z martwych, dokładnie tak jak obiecały to Hebrajskie Księgi, dokładnie tak, jak napisano w Nowym Testamencie. Poprzez broszury, książki, muzykę, teatr, strony internetowe (takie jak ta), DVD oraz osobiste wizyty wyjaśniamy, że Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, przebacza nasze grzechy i odnawia nas, abyśmy mogli mieć z Nim właściwą relację, w chwili, kiedy uwierzymy w naszych sercach i wyznamy naszymi ustami, że Jezus umarł za nasze grzechy i powstał z martwych.

 
Na dzień dzisiejszy grupy „Żydzi dla Jezusa” obecne są w 11 krajach na całym świecie: w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Rosji, na Ukrainie, w Południowej Afryce i oczywiście w Izraelu.

 
Ogólnie rzecz ujmując „Żydzi dla Jezusa” to rozwijający się ruch wśród Żydów, żyjących tą samą wiarą. Szacunkowa liczba Żydów, którzy wierzą w Y’shua wynosi od 100.000 do 150.000 osób na całym świecie.

 
Prawdę mówiąc „Żydzi dla Jezusa” nie są fenomenem ostatnich lat. Nasz historia sięga wstecz prawie 2000 lat! A to dlatego, że pierwsi naśladowcy Jezusa byli Żydami. Przez wszystkie stulecia, zawsze byli jacyś żydzi, którzy uwierzyli w Jezusa jako Mesjasza Izraela. To właśnie w ostatnich latach odnotowano znaczący wzrost liczby wierzących Żydów. Dlatego też dzisiaj liczba „Żydów dla Jezusa” jest proporcjonalnie większa niż kiedykolwiek od czasów pierwszego stulecia.

 
My Żydzi, którzy wierzymy w Jezusa, nie uważamy siebie za ludzi, którzy odwrócili się od swojego Żydowskiego dziedzictwa. Wręcz przeciwnie, dążymy do tego, aby aktywnie doświadczać i żyć pełnią naszej wiary jako żydowscy naśladowcy Jezusa. Postrzegamy siebie jako Żydów i jako część żydowskiego społeczeństwa. Równocześnie, postrzegamy siebie jako część ciała Mesjasza składającego się zarówno z żydowskich jak i nie-żydowskich uczniów Jezusa, z każdego narodu, języka i plemienia.